Моите миленици

Направете сопствен миленик од неверојатно лесната глина која отскокнува и лесно се обликува. Не се рони, ниту лепи за рацете, чиста е, мека и е совршен материјал за 3D обликување.

Бигл

Омилените куќни миленичиња и верни пријатели на луѓето отсега можат да внесат среќа во сечиј дом. Направете своја верзија од овој неодолив тробоен пес.

Малтезер

Честопати слушаме предупредувања дека кучињата не се играчка за децата. Но овој пес може да биде баш тоа, без никакви последици - неодолива играчка која што ќе ги развесели сите деца, а и оние малку постари.

Пудлица

Еден од најстарите и најинтелигентни песови. Доколку ја одберете оваа пудлица, ќе откриете колку е едноставно да го направите нејзиното препознатливо кдраво крзно.

Шнауцер

Специфичната брада во комбинација со мустаќите на овој пресладок пес му дава доем на сериозност. И покрај тоа, забавата со него не заостанува! На Вас е само да му одберете име.